אורט 60 לוגו Русский
על אורט הנצחה אורט אפיקים הוצאת ספרים לוח שנה תשע"א יומנט בוגרי אורט Sci-Tech Schools
ראשי בתי ספר מכללות מכללות אקדמיות אורט לקהילה English
   
חטיבת ביניים אפק, קרית ביאליק: השגרירים הצעירים מסבירים את ישראל (ארכיון)26/04/2009

בחטיבת הביניים אורט אפק בקרית ביאליק הולכת וצומחת עתודה של מסבירים צעירים, ששמו לעצמם מטרה לשנות את תדמיתה של ישראל בעולם ולחשוף את כלי התעמולההשקריים שמפעילים שונאיה.

 

 

הפרויקט הייחודי, שמוביל בית הספר ארבע שנים בניצוחה של המורהנחמה גרינברג , הוצג בסוף חודש מרס בערב מרשים באשכול הפיס מול קהל רב ונושאו – "תיאטרון הטרור ותעשיית השקר".

מנהלת בית הספר אביגיל גרינברג, תיארה את מצבה העגום של ההסברה הישראלית נוכח תעשיית שקר משוכללת ומשומנת של ארגוני טרור כמו גם גופים אנטישמים: "גופים אלו למדו לנצל את המדיה לצרכי תעמולה, והם עושים זאת בכישרון רב".

 

 

התלמידים, המסבירים הצעירים, התמקדו בעיקר בשימוש המסוכן באינטרנט באתריהשטנה, שמציפים את האינטרנט והציגו בפני הקהל את הקלות הבלתי נסבלת שלאפשרות ההשמצה, סילוף האמת והפצת השנאה. במקביל, הם הסבירו כיצד ניתן לנצל את יתרונותיו של האינטרנט לטובתנו כדי להילחם באנטישמיות ולחשוף את מצג השווא.

 

 

ראש העיר, מר אלי דוקורסקי, התרשם עמוקות מסרטוני התדמית שצילמו התלמידים, מהידע הרב שהפגינו, מהנחישות ומיכולתם להתמודד בנושא ההסברה על כל במה, בכל נושא ובכל שפה. המטרה של הערב הייתה לגייס את הקהל למשימת ההסברה, כדי שכל אחד יראה את עצמו כאילו הוא אחראי לתדמיתה של המדינה.

בסופו של הערב התבשרו המסבירים הצעירים כי ב-4 ביוני הם יציגו את תכניתם בבנייני האומה במסגרת חגיגות ה- 60 לאורט. ב-5 באוגוסט הם יצאו לגרמניה למפגש עם אחת הקהילות.

 

* * *

אורט ישראל

 
 
 
 
צרו קשר
נשמח לקבל את הערותיכם והצעותיכם
כל הזכויות שמורות, המרכז למחקר ופיתוח ע"ש מושינסקי ©