אורט 60 לוגו Русский
על אורט הנצחה אורט אפיקים הוצאת ספרים לוח שנה תשע"א יומנט בוגרי אורט Sci-Tech Schools
ראשי בתי ספר מכללות מכללות אקדמיות אורט לקהילה English
   
חטיבת ביניים אורט אפק, קרית ביאליק: הפנינג נגישות (ארכיון)21/06/2009

בית הספר הקהילתי ומועצת התלמידים של חטיבת הביניים אורט אפק בקרית ביאליק העמידו השנה במרכז פעילותם את נושא "הנגישות" והעלאת המודעות הציבורית לצרכיהם של אנשים בעלי מוגבלויות.

מנהלת בית הספר, הגב' אביגיל גרינברג, אמרה כי "הגישה הייתה אקטיביסטית: לא עוד דיבורים, אלא מעשים. יוצאים לרחובות, מחתימים על אמנה, מחלקים סטיקרים לתושבים, עומדים בחניות נכים, יוצרים קשר עם כל הגופים והעמותות העוסקים בנושא ופונים לדרג מקבלי ההחלטות".

וכך לאורך השנה כולה נחשפו התלמידים לעומק בהתמודדות היומיומית של הנכים. התלמידים שמעו הרצאות, פגשו את ד"ר רויטל סבירסקי (תושבת העיר פעילה למען נכים), ביקרו בחולון בתערוכה "דיאלוג בחשיכה", כתבו אמנה ואפילו המציאו סלוגן "אל תהיה אדיש – היה נגיש".

בתחילת יוני התקיים בבית הספר הפנינג נגישות. עשרות עמותות מילאו את חצר בית הספר ונכים על כסאות גלגלים הפכו לחלק מהנוף. התלמידים שמעו הרצאות, צפו בלהקת המחול "הורה איל"ן" בעיניים כלות, הסתובבו בין הדוכנים השונים ושמעו הסברים מעמותות: "שמע", "נגישות ישראל", ארגון "בקול", "המרכז הישראלי לכלבי נחייה", בית מרים ואיל"ן חיפה.

 

להקת המחול "הורה איל"ן"

 

ניידת מילב"ת – המרכז הישראלי לאביזרי עזר לנכה, היוותה אטרקציה בפני עצמה.

בסיום היום התקיים משחק כדורסל בין נבחרת הכדורסל של בית הספר לבין הנבחרת של איל"ן חיפה. שתי הנבחרות שיחקו על כיסאות גלגלים – חוויה שהמחישה לכדורסלני הנבחרת בפרט ולתלמידי בית הספר בכלל את המשמעות של הנכות.

 

משחק הכדורסל בין נבחרת בית הספר לנבחרת איל"ן חיפה

 

האירוע, שזכה לשבחים ממפקחי משרד החינוך ומקברניטי העיר, נערך בחסות ראש העיר, מר אלי דוקורסקי, שברך על היוזמה ונרתם יחד עם בית הספר לקדם את נושא ההנגשה בעירנו.

 

* * *

נחמה גרינברג

 
 
 
 
צרו קשר
נשמח לקבל את הערותיכם והצעותיכם
כל הזכויות שמורות, המרכז למחקר ופיתוח ע"ש מושינסקי ©